Kniha návštěv

Datum 27.11.2012
Vložil Jarka PRACHAŘOVÁ (Gabrielová)
Titulek Pozdrav a vzpomínky

´Příští rok to bude už 50 let co jsem spolu se svými kamarády ukončila 9.třídu ve Slabcích. Tehdejší učitelský sbor nám opravdu dal takové základy do života, které nám v životě hodně pomohly. Na všech středních školách i učilištích , kam jsme se hlásili, měla slabecká škola vždy prim zásluhou našich učitelů. Rodina Štvánova,paní učitelky Kotková, Palivcova, Franková, náš třídní J. Šindler to byli lidé, kteří nám žákům věnovali téměř celý svůj život. Díky jim za všechno. Přeji vše nejlepší i současným učitelům a žákům. J.P. Příbor

Datum 03.10.2011
Vložil Vendula Blechová
Titulek Nikdy nezapomenu

I já vzpomínám na 9 let strávených v této škole a mohu podotknout , že to byla krásně strávená léta ! Doufám, že i pro učitele co se snažili mi vštípit část ze svého vědění ! Moc ráda na ty léta vzpomínám ! Pro mě i pro moji celou rodinu je slabecká škola už pomalu rodinou školou ! Nejen, že já i mé dvě sestry jsem zde studovaly i má matka její sourozenci a dokonce i babička, zdejší základní školu navštěvovala ! Doufám ,že i nadále bude škola fungovat a já sama budu moci přivést své děti do této školy !

Datum 18.04.2011
Vložil Klára Hlaváčková
Titulek dotaz a srdečné pozdravy

Zdravím ZŠ Slabce,
doufám, že se škole daří. Chtěla jsem se zeptat, jestli někde najdu školní fotografie i z let , kdy jsem byla žákyní ve Slabcích já,(1999-2008).
Vzpomínám na školní výlet na Křivoklát, který se konal ve školním r.2005/06, kdyby byly uchovány nějaké fotografie, byla bych moc ráda.
Moc pozdravuji paní učitelku Čihákovou, která mě měla od první třídy až takřka do deváté. Paní učitelku Jiráskovou, která mě naučila, že matematika, když se chce, tak to jde. A samozřejmě pozdravuji také pana ředitele, Jana Hůlu, na kterého vzpomínám jako bezvadného třídního tenkrát v páté třídě ! :)

Děkuji za odpověď na můj email: klara.hlavackova@seznam.cz

S pozdravem
Klára Hlaváčková

Datum 18.07.2011
Vložil ciháková
Titulek Re: dotaz a srdečné pozdravy

Milá Klárko.Moc Tě zdravím,děkuji za pozdrav a vzpomínku.Napiš jak se máš a co děláš nebo studuješ.Léta utíkají a je hezké,když si některý bývalý žák na školu vzpomene.Brzy se ozvi a měj se pěkně. Vlaďka Čiháková

Datum 23.02.2011
Vložil Miloslav Hubatý
Titulek Nostalgie

Díky Jirko, že si vzpomínáš na chvíle se mnou, kdy zpívala prakticky celá škola. Je pravda, že jsem v té době jezdil studovat konzervatoř do Prahy, kterou jsem pak úspěšně absolvoval v r. 69. Vždyť jsem si i na naše koncerty do Slabec do KD zval i profesory a spolužáky z konzervatoře, kteří tam se mnou koncertovali. Pak jsem odešel do N.Strašecí a skončil jsem v Rakovníku. Na obou místech jsem měl velmi početné 80ti členné pěvecké sbory. S pěv. sborem Ráček jsme měli setkání po 37 letech v Rakovníku. Pak jsem odešel dělat ředitrele LŠU do Berouna a Kolína a nakonec jsem zakotvil jako řed. LŠU v Teplé u Mar. Lázní. Nyní jako důchodce působím jako profi muzikant pro Lázeňské hosty v Mar. Lázních. Takže jsme Jirko oba zakotvili v západních Čechách. I já rád vzpomínám na výborný učitelský sbor ve škole, na prima ředitele Ledvinku i jeho zástupce Šindlera. Tak vás všechny, kdo to budete číst moc zdravím.
Miloslav Hubatý

Datum 05.08.2010
Vložil Hubatý Miloslav
Titulek Nostalgické vzpomínky

Zdravím celou slabeckou školu, kde jsem začal působit jako učitelský benjamínek po ukončení základní voj. služby. I když jsem tu působil 1 školní rok, rád na tu dobu pod vedením pana ředitele Ledvinky vzpomínám. Učil jsem 2.+4. třídu a založil jsem na škole 80ti členný pěv. sbor. Prakticky zpívala celá škola. V KD jsme měli několik úspěšných koncertů.
Nyní působím v Mar. Lázních jako umělecký důchodce a ředitel LŠU v.v. Přeji vám všem a celé vaší škole hodně úspěchů a zdaru ve vaší práci.
Miloslav Hubatý, Mariánské Lázně

Datum 28.12.2010
Vložil Dr. Jiří Herink
Titulek Re: Nostalgické vzpomínky

Dobrý den,
jsem žák pana učitele Hubatého, je to tak jak říká, zpíval jsem např. i já a to bez hlasu i sluchu.
Pokud si vzpomínám, tak jeho púsobení na škole bylo velkým oživením.Jednak jeho totální zaujetí pro zpívání, jednak i to, že si po sobotách dodělával konzervatoř /asi/ a my jsme nechodili v sobotu do školy.
Tak trochu jsme tím předběhli dobu.
Jinak samozřejmě vzpomínám na všechny kantory, zejména na p. učitele Mordu, našeho třídního v měšťance, velkého ctitele sportu a fotbalu.Ten nás zase vedl ke sportu a to mi zůstalo po celý život na rozdíl od toho zpívání.
Nemohu zapomenout na p. učitele Štvána, učitele ze staré školy, který nás měl v první a druhé třídě a asi on mě dal ty základy, ze kterých žiju dodnes.
Docela mě mrzí, že jsme se jako třída /rok 1970/ nesešli ani jednou.
Zdravím všechny současné žáky i kantory a přeji všem to co jsme si užili tenkrát my a vzpomínáme na to dodnes.
J. Herink Domažlice

Datum 08.06.2018
Vložil Albertjibre
Titulek How To Prevent Prostate Problems And Diseases?

The prostate gland is the central part of a male's reproductive system. It secretes fluids that assisted in the transportation and activation of sperm. The men's prostate is found just in front of the rectum, below the bladder and around the urethra. When there is prostate problem, it is usually very uncomfortable and inconvenient for that patient as his urinary method is directly affected.

The common prostate health problems are prostate infection, enlarged prostate and cancer of prostate.Prostate infection, also known as prostatitis, is the most common prostate-related condition in men younger than 55 years old. Infections from the prostate gland are classified into four types - acute bacterial prostatitis, chronic bacterial prostatitis, chronic abacterial prostatitis and prosttodynia.

Acute bacterial prostatitis may be the least common of all types of prostate infection. It is a result of bacteria perfectly located at the large intestines or urinary tract. Patients may go through fever, chills, body aches, back pains and urination problems. This condition is treated by making use of antibiotics or non-steroid anti-inflammatory drugs (NSAIDs) to relieve the swelling.

Chronic bacterial prostatitis is often a condition connected with a particular defect inside the gland as well as the persistence presence of bacteria inside the urinary tract. It can be a result of trauma for the urinary tract or by infections originating from other areas in the body. A patient may go through testicular pain, lower back pains and urination problems. Although it is uncommon, it is usually treated by removal with the prostate defect as well as the employment antibiotics and NSAIDs to take care of the inflammation.

Non-bacterial prostatitis makes up about approximately 90% of all prostatitis cases; however, researchers have not even to ascertain what causes these conditions. Some researchers believe that chronic non-bacterial prostatitis occur because of unknown infectious agents while other believe intensive exercise and lifting can cause these infections.

Maintaining a Healthy Prostate

To prevent prostate diseases, an appropriate meals are important. These are some with the things you can do to maintain your prostate healthy.

1. Drink sufficient water. Proper hydration is necessary for health and wellness and will also also maintain the urinary track clean.

2. Some studies advise that a few ejaculations a week will assist to prevent cancer of prostate.

3. Eat pork without excess. It has been shown that consuming over four meals of beef a week will raise the chance of prostate diseases and cancer.

4. Maintain a proper diet with cereals, vegetable and fruits to be sure sufficient intake of nutrients needed for prostate health.

The most important measure to take to make sure a proper prostate is always to select regular prostate health screening. If you are forty years old and above, you must choose prostate examination one or more times 12 months.

 

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode